Serdal hocamla yaptigimiz dersler verimli gectigi gibi bir o kadar da eglenceli geciyor. Fizik, mat ve kimyada elinden geldigince yardim edip, sorular hakkinda ufak tüyolar veriyor. Ama bana en buyuk yardimi test cozmem konusunda beni motive etmesiydi. Kisaca gayet iyi bir ogretmen ve eğitim koçu. Herkese tavsiye ederim.

Öğrenci: Eren Erenoglu – Üsküdar Amerikan Koleji

Serdal hocamla ders çalışma ötesinde bir dost gibi bir arkadaş gibiyizdir. Bunun yanında teorik yönde bana inanılmaz desteği ve katkısı olmuştur. Kendisiyle yaptığımız derslerde kendimi güvende hissediyorum. Okul derslerindeki ilerlemem ve yazılı notlarım oldukça iyi duruma geldi. Teşekkür ederim katkılarından dolayı.

Öğrenci: Bora Çakmak – AÇI Okulları 10. sınıf

Serdal öğretmen sadece bir matematik öğretmeni veya geometri öğretmeni değil aynı zamanda bir hayat öğretmenidir. Sizin hayata olan bakış açınızı geliştirir, dersleri sevmeniz için ondan iyisi yoktur. Motive etmede de oldukça iyidir kendisi… Bir öğrencinin başarılı olması için onunla birlikte birkaç saat çalışması aynı zaman da konuşması yeterlidir. Bağımlılık yaratır ama yararlıdır. Zor bulunan türden bir insandır. Alanında başarılı olduğunu bana ve benim gibi birçok öğrenciye ve velilerine kanıtlamıştır. Çalışkan, sevgi dolu, 7/24 açık, yardımsever, zeki, yararlı bir öğretmendir. Hem bir abi hem bir arkadaş hem de bir öğretmendir. Üzüm üzüme baka baka kararır cümlesini bize öğrettikleri, bize olan inancı ve desteği ile tersine çevirmiştir. Benim gibi 9. sınıfta matematikten kalmayı ucuz atlatan bir öğrenciyi 10. sınıfta(Özel ders almaya başladım) sınıf 1.si yapmıştır. Öz güvenimi, matematik ve geometri sevgimi, geliştirmemi sağlamıştır. Pazar olsa da Serdal hocayla ders yapsak diyebilirsiniz. Şaşırmayın, bunlar normaldir. Zamanla geçer desem yalan olur. Her dersi iple çekeceksiniz…

Öğrenci: Yiğit Kocadağ ( Ted İstanbul Koleji 11. Sınıf )

Matematiği sevmek… Bu ders çok eğlenceli geçiyor. Matematikle ilgili özgüvenimi kazandım. Artık Matematiği daha kolay anlayabiliyorum. Matematiği zor bulmuyorum. Problemleri daha kolay çözüp dersten zevk alabiliyorum. Serdal öğretmenimi çok seviyorum ve çalışmayı çok seviyorum. Benim zor kelimemi ortadan kaldırdı. Artik zor demiyorum yaptıklarımdan zevk alıyorum eğleniyorum beni mutlu ediyor. Yaptıkça da açılıyorum yapasım geliyor. Serdal hocama çok teşekkür ederim emekleri için ve bana verdiği bu özgüven için.

Öğrenci: Defne Caren ( Eyüboğlu Koleji 6. sınıf )

Selamlar ben ayberk aykin. Serdal hocamla ve Murat hocamla bu sene tanistim ve busene birlikte calismaya basladik , ikisi de birbirinden harika insanlardir ve basarilidirlar. Derslere bu sene baslamamiza ragmen baya bir yol aldık, okulum zor olsa bile basari kazanabildim ikisi sayesinde. Derslerimize gelirsek .. Ben bu kadar zevkli ders calistigimi hatirlamiyorum, hem hocaniz oluyolar hem de ağabeyiniz ve bu yüzden derslere sıkıca sarılıyorsunuz; bu da kendinize ve onlara güven kazandırıyor. Bülent hocamın tavsiyelerini ve rehberliğini de es geçmeyeyim. Hepsine teşekkürler…

Ayberk Aykın – Eyüboğlu Koleji

LYS Fen sınavı için Serdal Hoca’dan günde 2’şer saat olmak üzere 2 hafta ders aldım. Beraber tüm lise son fiziğini bitirdik ve ne dershanede ne okulda bu kadar ayrıntılı ve bu kadar kalıcı bir şekilde işledim. Elimizdeki kısıtlı malzemeyle bile bana şaşırtıcı derecede bilimsel ama bir o kadar anlamlı ıspatlar yaptı. Bu kadar kısa zamanda bile ezberden ve yüzeysellikten kaçındı. Kendime olan umudumu yitirdiğimde bile beni yüreklendirdi. Yaptığı işe güveni sonsuz çünkü gerçekten çok donanımlı,fenle ilgili herşeye ilginç bir şekilde hakim ve konu anlatımı mükemmel. Daha önce ders aldığım kimse bana bu kadar kısa zamanda bu kadar şey katmamıştır. LYS’de lise son fiziğini tam çıkarmamın kesinlikle ve kesinlikle tek sebebi kendisidir. Eğer ondan ders almış olmasaydım fizikten eksi net çıkarıyordum. Ayrıca son gün bana kimya’nın en uzun konusu olan organik kimyadan takviye yaptı ve sınavda onu da tam çıkardım. Kişilik olarak çok mütevazi ve temiz kalpli bir insandır. Dakiktir ve abartısız 24 saat mesai yapan bir insandır. İstediğiniz zaman onu arayıp kafanıza takılanı sorabilirsiniz. Onun kadar işini seven bir insan daha önce görmedim. Hocama ve Boğaziçi Elit kurucusu Bülent Hoca’ya teşekkür ediyorum.

Lalehan Oktay – TED İSTANBUL KOLEJİ – Sabancı Üniversitesi – Biyomühendislik

Serdal hocayla bir tanıdığımızın tavsiyesi üzerine tanıştık.örneklerle zenginleştirerek yaptığı anlatımlar derslerin çok daha verimli olmasını sağlamıştı.aynı zamanda dersler sıkıcı olmadan eğlenceli şekilde geçiyordu.sadece derslerde değil,ders dışında da telefonla olsun,internet üzerinden olsun ne zaman başım sıkışsa soru sorup cevabını alabiliyordum.bunların dışında da her zaman yaptığı
konuşmalarla motivasyonumun artmasını sağladı.üzerimde çok fazla emeği var,iyi bir üniversiteye girmemde çok katkısı olmuştur.. (Yıldız Teknik Üniversitesi – Matematik Mühendisliği)

Elif Yılmaz – Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi

Ben Sercan Şahin,geçen sene üniversite sınavına hazırlananlardan biriydim.Lise hayatım boyunca matematik dersinden sıkıntı çekmişimdir.Bu sınav senesinde de bu sıkıntı zor matematik dersleriyle büyüdü.Senenin basında yeterli destegi alamadm ama YGS sınavından sonra biraz destek için Ceyhun hocamdan yardım aldım.Gercekten kısa bir sürede,matematigin en zor konularını benim gibi cabuk sıkılan birine zamanın nasıl geçtigini anlamadan anlattı.Soruları yapmayı anlamadımda kendi çözmeden önce bana ipuçları vererek kendim bitirmemde yardımcı oldu,bildigim seyleri görmemi sagladı.Sene basında hedefim olan hukuk faultesine ilk sınavdan sonra girme ümitlerim yok olmusken Ceyhun hoca sayesinde hem ümitlerimi kazandım hem de istedigim Hukuk Fakültesinde su an 1. sınıfta okuyorum.

Sercan Şahin – FMV ERENKÖY IŞIK – ATAŞEHİR

Bu tavsiye mektubunu Matematikten İngilizce özel ders aldığım Serdal Hoca için yazıyorum. Kendisiyle derslerimiz2009-2010 Eğitim yılının 2.döneminde başladı.

Ben Üsküdar American Lisesinde okuduğumdan dolayı dersleri İngilizce görüyorduk.Matematiğin İngilizce kısmında ciddi bir eksiğim vardı.Araştırmalarım sonucu Boğaziçi Elit Özel Ders Merkezi’nde Serdal Beyle tanıştım ve derslere başladık.Kendisiyle tanıştığımız günden beri her zaman pozitif bir bakış açışına sahiptir.Yanı sıra güleryüzlülüğü de benim dersi sıkılmadan dinlememe neden oluyordu.Bütün bunların üstüne kendisinin Matematik bilgisi beni başarıya götürdü ve aldığım bütün notlar 90’ın üzerine çıkmıştı.

Fen(Fizik)de de bu başarıyı yakalamak için dersimizin bir bölümünü buna ayırdık.Aynı aşamalardan geçtikten sonra Fizik Sınavında da iyi bir not olarak sınıfı geçtim.Serdal Beyden ders aldığım için çok memnunum ve bu yıl da devam ediyorum. Size kesinlikle öneririm.

Erdem MERAL – Üsküdar Amerikan Lisesi

Çalıştığı öğrencinin saati saatine ne yaptığını soran .. Yanında olmasa bile her türlü sorusuna yardımcı olan çok ilgili bir hocam .. Anlamadığın konuda istediğin soruyu sorabilirsin asla sıkılmaz .. Öğrencinin sorununu anında çözebilen .. Sırf ders olarak değil her açıdan size yardımcı olan bir hoca .. Ödevleri yapmama imkanınız yok .. Şahsen tüm gün bilgisayar oynayan ben hiç bir baskı altında kalmadan bilgisayarı bıraktım .. Ödev kontrolü için telefonda sormayla kalmaz gerekirse evine bile gelir .. Annem Serdal hoca ile çalıştığımızdan beri ilk defa istekli ders çalıştığımı fark etti .. Bunun dışında belli bir saatimiz hiç olmadı benim sıkıldığım zamanı ben söylemeden anladı ve gerekli olan şeyi yaptı ( Mola vermek veya dersi ertelemek gibi ) .. Sadece 3,5 ay çalışmamıza rağmen ders nortlarım % 50 arttı .. Ders anlatımı çok eğlenceli .. Ve en küçük başarınızı fark ettiğinde tebrik etmeyi asla unutmaz ..

Doğuş – Kadıköy Moda İ.Ö.O.

Hayat bazen karşımıza zorluklar çıkartır, bizde bazen bu zorluklardan kurtulmak için başkalarından yardım alırız. Bu benimde başıma geldi ve bana yardım eden insan da Serdal Hoca’m oldu. O bana sadece derslerimde yardım etmedi, yaptığım her şeyde elinden geldiği kadar yanımda olmaya çalıştı. Beklide benim gözümde onu özel yapanda bu oldu.

Doğruyu söylemek gerekirse Serdal Hoca diğer özel hocalara göre farklıdır. O bana göre sadece bir hoca değil arkadaştır da. Çünkü o çalıştığı insanı sadece bir öğrenci olarak görmez ona değer verir ve yardım eder konu ne olursa olsun. Ders anlatımı da farklıdır, bence o dersi öğrencisine göre anlatır. İlk başta çalıştı kişiyi anlamaya, onla bir olmaya çalışır, böyle yaptığında karşısındakini daha iyi anlayabileceğini bilir. Ve tabi öğrencinin konuyu anladığı şekilde anlatmaya başlar. Çocuğun öğrenmesi için elinden gelen her şeyi yapar asla pes etmez ama bunları yapa bilmesi için ilk başta çocuktaki ışığı görmesi gerekir. Verdiği bilginin hep taze kalmasını sağlamaya çalışır. Öğrencisinin bir sorusu olduğunda saat kaç olursa olsun ona yardım eder, gerekirse evine bile gider. Öğrencileriyle arasındaki bağlantıyı koparmak istemez ve onları asla yarı yolda bırakmaz. Onların geleceğine önem verir, onlar için en iyisi olması için çabalar. Bazen öğrencinin aklını dağıtıp rahatlaması gerektiğinde bile o orda olur ve onu rahatlatmaya çalışır. Öğrencileriyle iyi vakit geçirmeye çalışır ama kızılması gerektiği zamanda kızılmasını bilir. Ödevlendirmeleri bile hep beyni diri tutmaya yöneliktir ama bazen ödevi fazla kaçırabilir.

Kısacası Serdal Hoca öğrencilerine her türlü veren, iyi kalpli,yardımsever, geleceği düşünen ve önemseyen, sorumluluk sahibi,disiplinli,erken kalkabilen, yoğun, futbolu sevende, PES oyununda beni yenebilecek kadar iyi oynayan ve bol ödev vermeyi seven bir insandır.

Ata Barış ATEŞ – TED İSTANBUL KOLEJİ

Serdal hocam sayesinde ben o hiç sevemediğim matematiği sevdim ve o dersi geçtim. Hayatımda gördügüm en iyi hocalardan. Yine onun sayesinde Sayısal(MF) bölümü seçerek geleceğimi belirledim. Her şey için sağol serdal hocam…

Berke HANEFİ – TED İSTANBUL KOLEJİ

Tanışmamız SBS sınavından 2 ay önce oldu. Ama durum ne olursa olsun ben sizinle tanıştığım için çok mutlu ve çok şanslıyım. Derslerimi ilerletmem de çok yardımcı oldunuz,bana yardımda bulundunuz. Sizin cana yakın haliniz bana bir öğretmenden ziyade bir arkadaş gibi yaklaştınız. Ailemde sizi çok sevdi. Ümit ediyoruz ki bu sene sizin önemli bilgilerinizden daha fazla yararlanacağım. Size kendim ve ailem adına çok teşekkür ediyorum.

Görkem ZENGİN – Şişli Terakki Vakfı İ.Ö.O.

Dersi anlamamda çok yardımcı ve ben dersi anlamasam bile bana hep bir sabırla anlatıyor.Ve benim ders çalışmam için motive ediyor ve bana hep iyi bir moral veriyor. Derslerim kötü gittiği zaman beni uyarıyor.

Buket Küçükkaraca – Rotary anadolu lisesi

Lise eğitim hayatım da bana yaptığı katkılardan dolayı öncelikle hocama teşekkür ederim. Ders esnasında bana yaklaşımı ve ders anlatım tekniklerini yerinde ve zamanında kullanmasını şimdi daha iyi anlıyorum. Şu an Samsungda yüksek lisans yapıyorum ve verdiği hayat eğitimi hala eğitimimdeki karşılaştığım sıkıntılarımı çözmemi kolaylaştırıyor. Bize bu fırsatı sunan Boğaziçi Elit Özel Ders Merkezi’ne teşekkür eder, herkese tavsiyelerimi sunarım.

Alper Gül – GALATASARAY LİSESİ

Orta okul ve lise hayatımda bana yaptığı olumlu etki anlatılamaz. Ders gelişimim ve sosyal yaşamdaki koçluk eğitimi hiçbir yerde bulamıyacağım eğitimlerdir.Yazılılarımdaki düzenli artış ve bulunduğum noktada kalmamda en büyük payı hocama borçluyum. onun yerinde ödüllendirme ve yerinde cezalandırması sayesnide ailemde bu durumdan mutlu ve güvenli. yeri geldiğinde sinemaya da benimle gelir ama yeri geldiğinde gece boyu bir konu için saatlerce benimle uğraşır. Teşekkür eder ve tavsiye ederim.

İrem Dündar – Tarabya İstek Vakfı Okulları

Serdal Hocadan geometri dersleri aldım. Dersi cok iyi anlatan bir hoca ve notlarımın kısa sürede yukselmesini sağladı. Geometride pek çok teknikleri ondan öğrendim diyebilirim. Yaklaşımı, ödev takibi, sürekli başarı için zorlayıcı ama gerçekten mükemmel bir hoca.

Onur Alp Yağcıoglu – TED İSTANBUL KOLEJİ