Acarkent Özel Ders

Acarkent Özel Ders

İstanbul Özel Ders

Öğrencilerin liseye ve üniversiteye geçiş sınavlarında başarılı bir sonuç elde edebilmeleri için sıkı ve programlı bir çalışma alışkanlığı kazanmaları şarttır. Okulda verilen eğitim çoğu zaman yetersiz olduğundan öğrenciler LGS, TYT, AYT gibi sınavlarda başarıyı yakalayamamaktadır. İstanbul Acarkent özel ders almak için en uygun şehirlerden biridir.

Matematik Özel Ders

Bilindiği üzere orta öğretim 8. sınıfta öğrenciler liseye giriş sınavlarına tabi tutulmakta ve bu sınavda elde ettikleri başarılara göre lise seçmektedirler. Örneğin matematik dersi düşük olan bir öğrencinin Acarkent Matematik özel ders programlarına katılması ve matematik karne notunu düzeltmesi liseye giriş puanını olumlu yönde etkileyecektir. LGS sınavı orta öğretim 8. sınıfın ilk yarıyılında yapıldığından öğrenciler genellikle sınava hazırlanmak için yeterli zamana sahip olamamakta, bu yüzden sınavda istedikleri puanı elde edememektedirler. Yaz tatilini hem tatil yaparak hem de ders çalışarak değerlendirmek isteyenler ise LGS özel ders programlarına katılmayı tercih etmektedirler.

Boğaziçi Elit Eğitim Kurumları sizin için hazırladığı özel derslerle eğitim hayatınıza katkı sağlamaktadır. Üniversiteye giriş sınavları ise TYT ve AYT olmak üzere iki aşamadan oluşmakta, ilk sınav olan TYT sınavı Mart ayında yapılmakta iken AYT sınavı Haziran ayında yapılmaktadır. Öğrencilerin birçoğu lise son sınıfa kadar TYT-AYT sınavına yönelik çalışmadığından son sene nasıl ve ne kadar ders çalışması gerektiğini bilememekte, sınavlarda istenilen sonuçları elde edememektedirler. TYT özel ders programlarını katılan öğrenciler okul açılmadan bilmedikleri konuları keşfetmekte ve kendilerine uygun çalışma planı hazırlayarak daha kontrollü, sıkı bir hazırlık yaparak sınava girmektedirler. TYT sınavı AYT’den kısa bir süre sonra yapıldığı için genellikle TYT konularına ağırlık veren öğrenciler TYT de çok başarılı olmasına rağmen AYT sınavında başarısız olabilmektedir. Bu tür istenmeyen durumların önüne geçmek için öğrencinin AYT özel ders programlarına katılması önerilmektedir.

Acarkent Özel Ders

Yaz tatilinde bir yandan tatil yaparken bir yandan da ders çalışmak, İngilizcesini geliştirmek isteyenler için Acarkent özel ders programları vazgeçilmezdir. İngilizce bol bol pratik isteyen, günlük hayatta konuşulmadığı taktirde kolayca unutulabilen bir dildir. İngilizce özel ders alan öğrenciler ve yetişkin speaking programlarında bol bol konuşma fırsatı yakaladığından dile daha hakim konuma gelmektedirler.