Eğitim Koçluğu Sınav Dönemlerinde Mecburi Bir Destek

Eğitim koçluğu, eğitim sistemi gereğince çocuklar okuma yazmayı öğrendikleri andan itibaren çeşitli sınavlara tabii tutulurlar. Çocukların sınavlarını eksiksiz ve başarılı bir şekilde vermelerini isteyen anne babalar onlara bir anlamda yardımcı olmak için derslerinde daha fazla gayret göstermelerini isterler. Aslında bu çocuğun üzerinde başarı olmazsa sevilmeyeceğini düşündüren bir uygulamadır ki sınav stresi ile birleştiğinde tamamen ters bir durum ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle yks, tyt gibi hayatın belirleyiciliğini konu edinen sınavlar öncesinde çocuğunuza yaklaşım konusunda bir eğitim koçuyla görüşmeniz önemlidir.

İstanbul Özel Ders

Boğaziçi Elit eğitim merkezi hem matematik özel ders konusunda sizlere yardımcı olur, hem de sizlere eğitim danışmanlığı hizmetleri sunar. Bu gibi işlemlerin uzman kadrosu tarafından eksiksiz yapılması kurumu İstanbul özel ders veren kurumlar arasında gözdelerden biri haline getirmiştir. Sınav döneminde neredeyse sizlerle ters düşmeye programlanan çocuğunuz kurumun danışmanlık hizmeti sayesinde sizinle iletişimini normal seviyelerde tutmayı öğrenirken derslerinde de psikolojik rahatlamanın vermiş olduğu bir huzurla başarıyı kısa sürede yakalayacaktır. Destek almakta olduğu ders noktasında eksiklerini kısa sürede tamamlayacak ve hedeflerine ulaşmak için büyük adımlar atma cesaretini sizleri şaşırtacak kadar hızlı gösterecektir. Eğitim koçluğu sınav sonrası tercih dönemlerinde de sizlere her türlü sorun ve sorularınızda cevap olacak bir sistemdir. Sınavdan sonraki sancılı dönemin en azami düzeyde sorunsuz geçmesini sağlamak için kurumumuza gelerek destek almanız önerilir.

Eğitim Koçluğu

Bazı öğrencilerin matematiğe yaklaşımının çekinceli olması gibi bazı öğrenciler de edebiyat hakkında oldukça çekingen davranabiliyorlar. Özellikle de Edebiyat özel ders ile kendilerine destek sağlanmıyorsa bu korkuları da gittikçe artıyor. Sayısal sorulara nazaran kolay gibi gözükse de günümüzde sözel dersler ile ilgili sorular da oldukça zorlaşmış durumdadır. Eğitim öğretim sisteminin öğrencilere okuduklarını anlama becerisi kazandırmada yetersiz kalmasının da bunda etkisi oldukça büyüktür. Sınavda çıkacak sorular ile karşılaşan öğrencinin ilk aşamada bu kadar ürkmesinin sebebi de uzun paragraf sorularıdır. Bu sorular hem öğrencinin anlamakta zorlanacağı metinler içeriyor hem de uzunlukları sebebiyle öğrencinin sınav zamanının verimli olarak kullanmasının önüne geçiyor.