Evinizde özel ders

Özel ders alımı artık günümüzün şartlarından birisi haline gelmiştir. Evinizde özel ders işlemini genellikle etüt merkezleri kendi şubelerinde verir. Veliler ise çocuklarının bu şubeler yerine ev ortamında ders almasını istiyor olabilir. Öğrencilerde okuldan çıktıkları zaman etüt merkezine gitmektense ev ortamında özel ders almak isteyebilirler. Fakat evinizde özel ders verecek profesyonel ve alanında uzman birini bulmak çok zordur. Bu konuda arayışta olan öğrenci ve veliler en iyi eğitimi verecek öğretmeni bulmaya çalışırlar.

Evinizde Özel Ders

Evinizde özel derse alan öğrenciler en çok matematik özel ders, fizik özel ders ve İngilizce özel dersleri almaktadır. Bu derslerde genellikle öğrencilerin en çok sorun yaşadığı derslerdir. Bu dersler üzerine evinizin sıcaklığında size profesyonel ve deneyimli birinin eğitim vermesini isterseniz; bütün öğretmenleri çok iyi üniversitelerden mezun olan Boğaziçi Elit etüt merkezine başvurabilirsiniz. Boğaziçi Elit’te hem evinizde hem de etüt merkezinde ders alabilirsiniz. Alacağınız dersler sayesinde hem eksik olan konularınızı tamamlayabilirsiniz hem de sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz. Veliler ise güvenerek çocuklarını etüt merkezimizdeki öğretmenlere emanet edebilirler. Öğretmenlerimizin hepsi alanında uzman ve deneyimli kişilerdir. Bu yüzden çocuklarınıza istediğiniz eğitimi istediğiniz şekilde vereceklerdir.

Evinizde özel ders almak isteyince uzman kişiler çok yüksek fiyatlar vermektedir. Özel ders fiyatları öğretmenden öğretmene ve dersten derse değişiklik gösterebilirler. Bu yüzden profesyonel bir merkezden yardım almanız sizin içinizi daha rahat ettirecektir.

Evde Özel Ders Faydaları

Gençlerin iyi bir geleceği sahip olabilmelerinin tek yolu iyi bir üniversite kazanmaktan geçmektedir. İyi bir üniversite kazanmak için ise YGS ve LYS’den oluşan iki oturumlu üniversiteye giriş sınavlarında başarılı sonuç elde etmek şarttır. YGS sınavı yeni eğitim döneminin başlamasından çok kısa bir süre sonra yapıldığından öğrenciler genellikle pratik yapmaya ve sınava hazırlanmaya zaman bulamamaktan yakınmaktadır. Bu tarz istenmeyen durumların önüne geçmek isteyenler ise özel ders ile eğitim dönemine başlamayı tercih etmektedir. Hızlandırılmış eğitim programlarında YGS müfredatı tam ve eksiksiz olarak verilmekte, öğrencinin sınav konuları üzerinde tam yetkinlik sağlaması hedeflenmektedir.

YGS programları bittikten sonra öğrencilere İstanbul özel ders eğitimi verilerek yeni döneme eksiksiz bir biçimde başlamaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin anlayabileceği şekilde, bol pratik yapılarak işlenilen yaz kampı programlarında kayda değer başarılar elde edilmektedir. Boğaziçi Elit Eğitim Kurumu alanında uzman eğitmenler eşliğinde gençlerin eğitimini sağlamakta ve öğrencilerin üstün başarılarını ön planda tutmaktadır. Öğrencilerin birçoğu üniversite döneminde bir yıl ERASMUS hayali kurmakta ve yurtdışında eğitim görmeyi istemektedir. Ancak yabancı dil çoğu zaman bu isteğin üzerine set çekmekte ve tabiri caizse imkansız kılmaktadır. Evde özel ders ingilizce pratik yapmak ve günlük konuşma ingilizcesini geliştirmek açısından çok etkilidir. Boğaziçi Elit eğitim kurumunda Türk ve Yabancı eğitmenler eşliğinde başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyesine kadar tüm seviyelere yönelik sınıflar açılmakta ve eğitimler verilmektedir. Evde özel ders programlarını tercih eden öğrenciler yaz ayını sadece tatil yaparak geçirmek yerine tatilin bir kısmını değerlendirerek sınavda başarılı sonuçlar almayı garantilemektedir.

Öğrencilerin en zorlandığı derslerden biri de Matematik dersidir. Matematik dersinde başarılı olabilmek için her soru tipine hakim olmak ve soruyu görünce çözüm yöntemini düşünmek yerine, bilinen çözüm yolunu soruya uygulamak çok önemlidir. Evde özel ders ile verilen eğitimlerde öğrenciyi mümkün olduğunca fazla çeşit soru tarzına alıştırmak ve hızlı soru çözebilme kabiliyetlerini geliştirmek amaçlanmaktadır. Öğrencinin mümkün olduğunca yüksek başarı elde etmesi için çok çalışmanın ve bol bol soru çözerek pratik yapmanın önemi üzerinde ısrarla durulmakta ve kayda değer başarılara imza atılmaktadır.