IELTS özel ders

IELTS Özel Ders

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı anlamına gelen IELTS, tüm dünyada kabul gören bir sınav olduğu için öğrencilerin IELTS özel ders alarak başarı şanslarını arttırması onlar adına faydalıdır. İngilizce dil yeteneğine göre, İngilizcenin konuşulduğu öğretim yerleri veya çalışma yerlerinde önem arz eden bu sınav sayesinde hem öğrenim hem de çalışma hedeflerinizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. IELTS sınavında başarılı olmak kişinin hayatında farklı kapıların aralanmasını sağlayacaktır. Okullarda verilen İngilizce eğitimlerinin yetersizliği sebebiyle özel ders bu tip sınavlarda başarılı olmak adına önemlidir. Her alanda alınabilecek olan bu özel derslerin, okul eğitim derslerinde öğrenilenlerin daha da pekiştirilmesi ve daha detaylı bir konu incelemesi sağlaması nedeniyle öğrencilerin başarılı olmasına doğrudan bir katkısı bulunmaktadır.

İngilizce Özel Ders

Özellikle İngilizce gibi yüzeysel olarak anlatılmaması ve püf noktalarına değinilmesi gereken derslerin okul eğitim sisteminde öğrenilmesi bir hayli zordur. Nitekim hiçbir öğrencinin bugüne kadar okulda verilen İngilizce eğitimi ile bir aşama kaydettiği görülmemiştir. İngilizce eğitimlerinde temel alınacak konu, öğrencinin anlayabileceği biçimde eğitimin programlanmasıdır. Tüm dersler arasında özellikle İngilizce özel ders fırsatlarının değerlendirilmesi uzun vadede bu derse uyum sağlanabilmesi bakımından önemlidir. İngilizce dersi hem öğrencilik kariyeri açısından hem de ileride oluşabilecek iş olanakları açısından oldukça büyük bir değerdedir. Öğrenci okulda gördüğü temel İngilizce seviyesindeki dersleri, her yıl sıfırdan tekrar öğrenmekten öteye geçememektedir. Tekrar edilmeyen dil unutulmakta ve yanlış bir eğitim modeliyle öğretildiği için bir süre sonra akıldan tamamıyla çıkmaktadır. Hal böyle olunca alınmış olan bu temel İngilizce eğitimine ek olarak bir üst seviye İngilizce özel ders alınarak öğrenilebilmektedir.

Eğitim Koçluğu

Özel derslerde ise dikkat edilmesi gereken unsur, mutlak olarak bilgili ve size katkı yapabilecek bir eğitim koçunuzun olmasıdır. Eğitim koçluğu sanıldığı kadar kolay bir görev olmamakla birlikte tüm yetkinlikleri içinde barındıran, psikolojik yönlendirmelerde de başarılı olunması gereken ciddi bir unvandır. Tüm branşlarda alabileceğiniz özel derslerde eğer eğitim koçunuz iyiyse başarılarınız sadece dersler ile yeterli kalmaz ve hayat bakış açınız bile daha etkin hale gelir. Eğitim koçluğu görevi, sadece ders anlatımı ile ilgili değil, öğrencide psikolojik rahatlık ve kendine güven gibi unsurları da sağlayabilen görev alanıdır.

Hayatı boyunca sınavlar ile karşılaşacak öğrencilerin bu bağlamda durmadan bir çalışma programına uyması gerekir. Okullarda öğrencilere sunulan eğitimin öğrenci merkezli olmamasından dolayı öğrencilerin kendilerinin dışında yaptığı programa uyabilecekleri bir alan yoktur. Kendi başına kalan öğrenci hangi yöne gideceğini ve nasıl bir çalışma programı belirleyebileceğini kestiremeyebilir. Okul eğitim sisteminde öğrenciye yönelik program değil, müfredata yönelik bir program bulunmaktadır. Öğrenci, programsız çalışmanın dezavantajlarını ise, Beylikdüzü özel ders fırsatlarını değerlendirerek giderebilirler. Yetkin bir eğitim koçu ile birlikte hazırlanacak olan bu ders çalışma programının meyvelerini, öğrenciler hem sınavlarda hem de uzun süreli eğitim hayatında alacaklardır.

Bilgili yetkin eğitim koçları tarafında sağlanan bu özel dersler sayesinde öğrencilerin kendine güvenleri üst seviyeye çıkacaktır. Birebir eğitim anlayışının yanı sıra öğrenci merkezli bir ders seçeneği olan özel derslerde, öğrenciye herhangi bir ders konusunda uygun anlatım tekniği belirlenecek ve ona göre bir ders anlatımı gerçekleştirilecektir. İstanbul özel ders kurslarına katılım sağladığınız andan itibaren kendinize güveniniz aratacak ve psikolojik olarak kendinizi başarı için yeterli seviyede hissedeceksiniz. Sağlanan özel ders fırsatı ile her eğitim kademesinde başarılı bir dönem geçirebileceksiniz. Özellikle gerçekleştirilecek olan yurt dışı sınavlarında başarılı olabilmenin yolu özel ders almaktan geçmektedir.