lgs-liseye geçiş sınavı

Liselere giriş sisteminin değişmesiyle birlikte LGS özel ders almak daha önemli bir hale geldi. Eğitimde kökten yapılan değişikliklerle liselere giriş uygulamaları tamamıyla değişti. TEOG’un yerine getirilen uygulamayla, Liselere Giriş Sistemi tamamıyla yenilendi. Sınava giriş için herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Sınav sadece nitelikli okullara kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için geçerli olacak. Liselere giriş sınavına katılmayan öğrenciler ise evinin yakınında bulunan 5 okuldan bir tanesini tercih edecekler.

Liselere giriş sınavında tek bir sınav yapılacak ve bu sınava katılmak isteğe bağlı olacak. Sınav her öğrencinin bulunduğu ilde gerçekleştirilecek. Sınavda sorulacak olan sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacak. LGS sınavının yapılış tarihi ise Haziran ayının ilk hafta sonu olarak belirlendi. İsteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek olan sınav merkezi bir sınav olmakla birlikte yerel bölgelerde yapılacak. Okullar kapanmadan gerçekleştirilecek olan LGS’de çoktan seçmeli sorular yer alacak. Sözel ve sayısal bölüm sorularının bulunduğu sınav tek bir oturumda gerçekleştirilecek. Toplamda 60 sorunun yöneltileceği sınav 90 dakika sürecek ve sınavda sorulacak olan sorular 6, 7 ve 8’inci sınıf ders müfredatına ve ders kitaplarına uygun biçimde düzenlenecek. Yabancı okullar ve bazı liseler bu sistemde özel sınav gerçekleştirebilecekleri gibi dilerlerse LGS sınavının sonucunu da baz alabilecekler. Liseye Geçiş Sistemi ile sınava girmek istemeyen öğrenciler bilgisayar ortamında kendisine atanan 5 okuldan 1 tanesini seçebilecekler.

Yeni sınav sistemiyle birlikte LGS matematik özel ders gibi temel alanlarda özel ders hizmetleri almanın da önemi artıyor. İstenen okula giriş yapabilmek için girilecek olan sınavda özel ders hizmetlerinden faydalanarak başarı şansınızı katlayabilirsiniz. Daha nitelikli bir okula giriş yapabilmek için önemli olan LGS sınavında başarı sağlayabilmek için birebir derslerin verildiği özel ders hizmetleri ön plana çıkmaktadır. Gönlünüzden geçen okulu kazanabilmek ve en kaliteli eğitimi alarak çocuğunuzun ileriki kariyerinde başarı şansını arttırabilmek için her alanda verilen özel derslerden faydalanabilirsiniz. İstanbul özel ders hizmeti ile hangi ilçede olursanız olun özel ders alabilir ve LGS sınavında başarıyı yakalayabilirsiniz. Yeni sisteme uyum sağlayabilmek için en doğru uygulama özel ders alarak, derslere tam hakimiyet sağlamaktır.