matematikten korkmayın

Eğitim hayatın başlayan her çocuğun en büyük korkusu matematiktir. Kaçıncı sınıfta okuduğu fark etmeksizin bütün çocuklar matematikten, matematik sınavlarından çok korkarlar. Fakat matematik öğrenimi insanın bütün bir eğitim hayatı boyunca devam eder.  Bu yüzden Matematikten korkmayın temel çok önemlidir. İyi bir şekilde öğrenilen matematik ileriki yıllarda işimizin daha kolay olmasını sağlayacaktır.

Okullarda anlatılan matematik konuları kolaydır fakat öğretmenlerin sınavlarda sorduğu sorular çok zor olmaktadır. Bu soruların zorluğu karşısında öğrencilerin bilgileri yetersiz kalmaktadır. Bunun farkında olan veliler ise matematik özel ders veren kurumlarla konuşarak çocuklarına özel ders aldırırlar. Fakat çoğu özel ders veren kurum öğrencinin başarısındansa özel ders sürelerini nasıl doldurabileceğini düşündüğü için öğrenci, aldığı özel ders sonucunda da başarısızlığa uğrar. Bu yüzden çocuklarınıza kaliteli ve profesyonel hizmet veren bir etüt merkezi olan Boğaziçi Elit’ten özel ders aldırmanız çocuğunuzun başarısını arttıracaktır. Boğaziçi Elit, özel ders fiyatları konusunda da oldukça yardımcı olup size en uygun fiyatı sunar.

Çocuğunuzun matematik dersinde yaşadığı eksikliği özel ders aldırarak kapatmanız en iyi tercih olacaktır. Yoksa çocuğunuz eğitim hayatı boyunca matematik konusunda başarısız olacak ve bu yüzden belki istediği bölümü, istediği üniversiteyi bile okuyamayacak. Matematik özel ders veren kurumlardan Boğaziçi Elit’i seçmeniz ise çocuğunuza yaptığınız çok iyi bir yatırımdır diyebiliriz. Unutmayın matematik çocuğunuzun hayatın boyunca karşısına çıkacak bu yüzden ek destek şarttır.

Korku ve Matematikten Korkmayın

Eğitim hayatları boyunca öğrenciler yanlarında onlara yol gösterecek bireylerin varlığına ihtiyaç duymaktadırlar. Eğitimli ve eğitimin çocuğu için ne denli önemli olduğunu bilen aileler çocuklarına bu konuna olabildiğince destek vermektedirler. Ancak ne kadar bilinçli ebeveyn olunursa olunsun bazı durumlarda herkes yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulur. Bu yardım matematikten korkmayın sayesinde çocuğa ve ailesine hizmet vermektedir.

Boğaziçi Elit eğitim kurumu, İstanbul özel ders ile öğrencilere destek olurken, eğitim hayatları boyunca yanlarında durabilmek için de eğitim koçluğu hizmetlerinden yararlanır. Bu hizmet ile öğrenci sınavlara nasıl hazırlanacağını, vaktini verimli kullanmayı ve sınav sonrasında eğitim hayatına nasıl devam edeceğine dair bilgileri eğitim koçundan alır. Sınavlara tüm alanlarda özel ders seçenekleri ile hazırlanan öğrenciler, özel dersin yanı sıra koçluk hizmetlerinden de faydalanırlar. Eğitim Koçları sınavlara hazırlanan öğrencinin hem eğitim hem de sosyal hayatları ile ilgilenir. Sınavlar ve hayat ile ilgili motivasyonlarını yükselterek, olası konsantrasyon eksikliği sorunlarının da üstesinden gelirler.

Matematikten Neden Korkmayın?

Asya ve Avrupa yakasında Boğaziçi Elit özel ders ile beraber eğitim koçluğu hizmetlerinden yararlanan öğrencilerin mevcut kapasitelerini arttırmak ve ortaya çıkartmak için öğrenciye özel program hazırlanır. Sınav dönemlerinde öğrencilerin büyük stres altında kaldığı tartışılmaz bir gerçek. Böyle dönemlerde aileleri ile paylaşamadıkları sıkıntılarını paylaşmak için eğitim koçları her daim yanlarında olarak öğrencilerin stresini azaltıyorlar.

Öğrencilerin yaşadıkları hedefi belirleyememek veya belirledikleri hedefler için doğru adımları atamak veya hangi adımların atılmasının daha uygun olacağını bulamamak gibi problemler eğitim koçları ile kolaylıkla atlatılıyor. Eğitim koçları öğrencilerini hedeflerine ulaştırmak için ellerinden gelen her türlü destek ile yanlarında yer alırlar. Her öğrencinin ihtiyaç duyduğu yaklaşımın farklı olması, eğitim koçlarının alanında profesyonel olmalarını gerektirmektedir. Deneyim sahibi koçlar sayesinde öğrenci kendini kolaylıkla ifade ederek nelere ihtiyacı olduğunu ortaya koyacaktır. Eğitim koçlarının olduğu ortamlarda öğrenciler, aileleri ile olan ilişkilerinde de daha sağlıklı bir durumda olabilirler. Sınavlara hazırlık dönemi öğrencilerin sıklıkla ailelerini kendilerini anlamamakla suçladıkları dönemdir. Hayallerine ulaşmak için gerekli desteği sağlamadıkları konusunda ailelerini suçlayan gençler kendilerini kimsesiz hissedebilirler. Eğitim Koçluğu bu sorunların üstesinden gelmek için sağlanan bir hizmettir.