Neden Özel Ders?

Var olan eğitim sistemimiz incelendiğinde bir çok sıkıntı göze çarpmaktadır. Zaten bu yüzden olacak ki milli eğitim devamlı, var olan eğitim ve sınav sistemlerini, müfredatını değiştirmekte. Var olan ilk sıkıntı ilköğretim seviyesinde başlamakta. Şuan var olan sınav sistemi olan TEOG un nasıl uygulanacağı, nasıl verim alınacağı ve geleceğinin ne olacağı henüz net değil. Muhtemel ki bu durum daha uzun süre devam edecektir. Özel ders sayesinde bu durum öğrencinin lehine çevrilebilir.

İstanbul Özel Ders

Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde öğrencilerin okullara yerleşmesinde yaşanan olumsuz durumlar herkesçe malum.

TEOG ile liseye gitmeye başlayan birçok öğrencinin yaşadığı diğer en önemli problem ise ilköğretim süresince aldığı eğitimin lise düzeyinde ki müfredatla tam uyumlu olmaması ve öğrencinin giderek aldığı eğitimden uzaklaşması.

Bu sıkıntılardan kurtulmak için velilerin ve öğrencilerin ilk başvurduğu yöntem dershanelere yönelmek. Ama bu durum da olumlu yanlarıyla birlikte olumsuz yönlerini de getirmektedir. Öğrencilerin yaş grubuna uygun olmayan bir biçimde okulun dışındaki çoğu zamanlarını dershanede veya dershaneye ulaşımda harcamaları, çoğu dershanenin vadettiğinin aksine öğrencinin var olan kalabalıkta kaybolup yeterli verimi alamaması gibi birçok durum yaşanmaktadır.

Özellikle Matematik ve İngilizce gibi derslerin öğretiminde bu sıkıntılar öğrenci ve veli noktasında çok ciddi problemlere yol açmaktadır. Bu problemler ileriki düzey olan YGS , LYS ve YDS gibi üniversiteye giriş sınavlarında telafisi çok zor olan başarısızlıklara yol açmaktadır.

Boğaziçi Elit Özel Ders

Bunca problemi aşmak için diğer bir seçenek olan özel ders sistemi ön plana çıkmaktadır. Özellikle Matematik Özel Ders, İngilizce Özel Ders veya diğer Branş Özel Dersi en önemli çözümler olarak gözükmektedir. Özel dersin birebir tam öğrenme metodu dışında öğrenciye kattığı diğer önemli şey ise Eğitim Koçluğu.

Özel ders arayışında olan veli ve öğrencilerin bu işin ehli olan öğretmenlere ulaşması ise burada ki en önemli etken. Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden mezun ve yeterli düzeyde deneyime sahip öğretmenlere ulaşmak yapılması gereken yegane şey. Boğaziçili öğretmenler veya ODTÜ lü öğretmenler gibi seçkin üniversite mezunu kişiler eşliğinde yapılacak olan eğitimler, istenilen başarıya ulaşmada etkili olacaktır.

İstanbul da özel ders için başvurabilecek farklı kişiler veya kurumlar mevcut. Erişilebilecek bu kişiler ve kurumlar için en önemli en önemli etkenler; güven, yetkinlik, koçluk, deneyim olmalıdır.

Ve biz Boğaziçi Elit, bu kriterleri taşıyan bir eğitim kurumu olarak, uzun yıllardır tüm İstanbul geneli özel ders çalışması yapmaktayız. Öğretmenlerimizin verdiği bu eğitimler sayesinde sayısız eğitim başarısı yaşamaktayız. İstanbul’da kolejlere yönelik özel derslerimizin yanı sıra birçok devlet okulundan öğrencimize yönelik bu çalışmaları sürdürmekteyiz. Boğaziçi Elit olarak verdiğimiz bu eğitimlerde yaşadığımız başarılar bizi daha ileriye ve daha iyi bir eğitim sistemine taşımaktadır.