Üniversite sınavında başarı elde edebilmek için TYT özel ders alarak puanınızı yükseltebilirsiniz. Değişen yeni sınav sistemine adapte olabilmek ve ilk aşama olan Temel Yeterlilik Testi’nde yüksek bir puan elde edebilmenin yolu eksik olduğunuz konularda özel ders hizmeti almaktan geçmektedir. Üniversite sınavı bir kişinin hayatındaki en önemli sınavlardan bir tanesidir. Tüm eğitim hayatınız boyunca oluşturduğunuz kariyer planınızı gerçekleştirme sınavı olan üniversite sınavı, kişinin mesleğine dair atacağı ilk adımdır. Bu adımda güçlü bir şekilde istediği okulu ve bölümü kazanan öğrencilerin gelecekleri de parlak olacaktır. Daha iyi bir okulu kazanabilmek için Üniversite sınavından yüksek bir puan almak gerekmektedir.

Özellikle sınav sisteminin değiştiği 2017-2018 öğretim yılında yapılacak olan üniversite sınavı öğrenciler için özel bir öneme sahiptir. Bu sınavda sadece sınavın uygulanış biçimi değil, sınavda çıkacak olan soruların mantığı da değişmiştir. YKS sınavının ilk aşaması olan TYT’nin açılımı Temel Yeterlilik Testi’dir. Bu testte öğrencilerin belirlenen derslerdeki temel yeterlilikleri ölçülecektir. ÖSYM, TYT testine ilişkin örnek soruları yayınlayarak testte soracağı soru mantığını bildirmiştir. TYT testi, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri sorularından oluşmaktadır. TYT Türkçe ve matematik soruları 40’ar adet, TYT sosyal bilimler ve fen bilimleri soruları ise 20’şer adet olmak üzere, testte toplam 120 soru çıkacaktır. YKS’nin ilk oturumu TYT 23 Haziran Cumartesş günü sabah oturumunda gerçekleştirilecektir. Sınava başvuru ise 1-24 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. Geç başvurular için son tarih ise 1 Nisan olarak belirlenmiştir. YKS sınavının sonuçları 31 Temmuz tarihinde duyurulacaktır.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ilk aşamasındaki TYT Fen Bilimleri branşında 7 Fizik, 7 kimya ve 6 biyoloji sorusu adayların karşısına çıkacaktır. Sosyal Bilimler branşında ise 5 Felsefe, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Tarih ve 5 Coğrafya sorusu sorulacaktır. TYT’ye katılan adaylar taban puan olarak 150 puan almak zorundadırlar. Bu puanı alan adaylar ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanacaklardır. 150 puan elde eden öğrenciler 2 yıllık okullar arasından tercih yapabilirler. Öğrencilerin 4 yıllık tercih yapabilmesi için 180 puan ve üzerinde almaları gerekmektedir. TYT sınavından 200 puan üzerinde alan adaylar ise sınava girdikleri ilk sene yerleştirilememeleri durumunda ikinci sene TYT’ye girmeden ikinci aşama sınavına direkt giriş yapabilirler. Bu adayların aldıkları TYT başarı puanı 2 sene için geçerli olacaktır. Adaylar sınava puanlarını yükseltmek için tekrar girme hakkına sahiptirler. İkinci sene aday ilk seneden daha düşük puan alırsa, en yüksek puan hesaplamaya dahil edilecektir. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan okullara giriş yapabilmek için adayların TYT’den taban puan olan 150’yi almaları yeterli olacaktır. TYT’den alınan puan toplam puana %40 düzeyinde etki edecektir.

TYT sınavı üniversite sınavları içerisinde etkinliği yüksek etaplardan bir tanesi olarak adayların karşısına çıkıyor. Bu sınavdan yüksek bir puan elde edebilmek için çıkacak olan tüm branşlardaki bilgilerinizi ve soru çözme yeteneğinizi özel ders alarak geliştirebilirsiniz. İstanbul özel ders hizmetleri tüm alanlarda özel ders uygulaması ile evlerinizin konforunda sizi üniversite sınavına hazırlamaktadır. Geleceğinizi şekillendirme önemli bir yere sahip olan özel dersle sadece bilgilerinizi pekiştirmek ve yeni bilgiler edinmekle kalmayacak, TYT sınavındaki soru mantığını anlayarak soruları daha kolay şekilde çözmeye başlayacaksınız. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler gibi ana branş derslerinde tüm konulara hakim olarak gireceğiniz TYT sınavında minimum hata yaparak yüksek bir puan elde edebilecek ve ikinci aşama sınavına girişte büyük bir şans yakalayabileceksiniz. Kazanma ihtimaliniz olan okulun çok daha üstünde bir okulu kazanarak geleceğinizi şekillendirebilmenin yolu özel ders hizmetlerinden geçmektedir.