Boğaziçi Elit İstanbul Özel Ders Merkezi  – İngilizce Özel Derste Öncü

Milli Eğitimin izlediği yanlış politikalar, strateji ve yöntemler öğrenciyi ezbere ittiğinden dolayı ve öğrenciye sadece kağıt üzerinde dil bilgisini, kalabalık sınıf ortamlarında vermeye çalışmak hatta ne yazık ki çoğu zamanda yabancı dil öğretmeninin kendisinin akıcı İngilizce konuşamamasından kaynaklı sorunlardan dolayı  devlet okullarında İngilizce gerçek anlamda ne yazık ki öğrenilememektedir. Özel okulların ise aralarında her ne kadar  çok başarılı olanları bulunsa da çoğu kar amaçlı olduğundan veya yabancı yani ‘native’ öğretmen adı altında aslında ‘native’ yani anadili İngilizce olan öğretmenlerden ziyade Dünyanın herhangi bir yerinden pedagojik eğitim almamış vasıf öğretmenler de çalıştıranlar olduğu için eğitim yarım veya yetersiz kalabilmektedir.

Şunu öğrencilerimizden çok sık duyuyoruz ‘anlıyorum fakat konuşamıyorum’ Bu sanırım Türk öğrencilerimizin en yaygın sorunu. Burada ama elbette özel okulları veya Devlet okullarını yermek değildir elbette çok iyi ve başarılı olan öğretmenler bulunmakta fakat ne yazık ki sayı olarak çok az ve anca ne yaptığını bilen deneyimli bir öğretmene şans eseri denk gelinirse ne mutlu size.  Peki öğrencilerimizin bu ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’ sorunun altında yatan, yukarıda bahsedilen nedenler dışında hangi nedenler yatmaktadır?

İngilizce özel ders ile iyi bir dil öğrenimi Boğaziçi Elit sayesinde çocuk oyuncağı. İstanbul özel ders merkezi Boğaziçi Elit öğrencilerin hizmetindedir.

Yabancı Dil Edinme Sorunları

Öncelikle Müfredat hep aynı tekrarlar olduğu için , ve dil eğitiminde öğrencilerimize sadece dil bilgisi (Grammar) ağırlıklı eğitim aldıkları için bu sorunun temelini oluşturmaktadır. Dil gelişimi bir bütündür.. tüm yetenekler ( listening, speaking , grammar, vocabulary ve writing ) birbirine kenetlenmiş şekilde devam etmek zorundadır.. birisi olmazsa diğeri asla olmayacaktır.. Şöyle düşünelim; Siz anadiliniz olan Türkçe’yi öğrendiğinizde , dil bilgisi veya kelime bilgisi olmadan konuşabiliyor musunuz? Yada dinleme yapamadan konuşabiliyor musunuz? Dolayısıyla Speaking için kesinlikle bir miktar dil bilgisi ve kelime bilgisi şarttır, bunlar olmadan ezbere kalıpları öğrenerek veya ezberleyerek yahut ‘7 günde İngilizce ‘ gibi bu programlar zaman ve para kaybıdır. Eğer deneyimli ve alanına hakim farklı yöntem,teknik ve strateji uygulayabilen bir öğretmeniniz varsa İngilizce öğrenmeniz elbette daha muntazam olacaktır ve kolaylaşacaktır.

Biraz çabayla çok muntazaman İngilizce konuşabilen yada daha hızlı İngilizce öğrenebilen öğrenciler de oldukça fazladır. Fakat unutmayalım ki burada öğrenciye de çok iş düşmektedir.

Yabancı Dil Eğitimi

apılan en yaygın hatalardan birisi de sadece İngilizce eğitimi ortamında bulunmak bunun dışında İngilizce eğitim üzerine çaba harcamamaktır. İsterseniz yabancı öğretmeniniz olsun, isterseniz yurt dışına gidin, ya da çok başarılı bir öğretmenle çalışın, Eğer öğretmeninizin sizin ihtiyacınıza göre oluşturduğu plan ve programa uymazsanız ne yazık ki verim düşecektir. Öğretmeninizin size sunduğu imkanları  ve geri dönütleri değerlendiriyorsanız emin olun başarılı olmama veya konuşamama olasılığınız olmayacaktır. Fakat speaking esnasında konuşmaları kısa tutmak adına kaçamak cevaplar vermek ve bir an önce konuşmayı kapatmaya çalışan cevaplar vermek sizi ilerletmeyecektir.. İngilizce öğrenci ve öğretmenin çabasıyla ve yardımlaşmasıyla öğrenilir ; tekrar ve pratikle  yavaş yavaş gelişir. Öğrencinin hızına ve İngilizce seviyesine göre bazen çok kısa süreçlerde bazen ise biraz daha uzun süreçte emeklerimizin karşılığını görürüz.